مدارک موردنیاز برای اجاره خودرو رنتینال

مدارک موردنیاز برای اجاره خودرو

اجاره ی خودرو یکی از صنایعی است که امروزه با گران شدن خودرو درحال رشد و توسعه است.همانطور که می دانید اجاره ی خودرو دارای شرایطی می باشد و علاوه بر این شرایط برای اجاره ی خودرو مشتریان باید مدارکی را نیز به همراه داشته باشند. شاید بپرسید برای اجاره خودرو رنتینال چه مدارکی مورد نیاز می باشد؟ در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید تا تمامی مدارک مورد نیاز جهت اجاره ماشین و شرایط آن را برای شما توضیح دهیم….

برای اجاره ی خودروی بدون راننده، مشتری باید چه شرایطی داشته باشد و برای اجاره چه مدارکی باید به همراه داشته باشیم؟

 1.  یکی از شرایط مهم برای اجاره ی خودرو در تهران بدون راننده دارا بودن حداقل سن 20 سال برای مشتری و دارا بودن گواهینامه معتبر فرد با حداقل اعتبار زمانی 6 ماه می باشد.
 2.  همراه داشتن کارت ملی
 3.  همراه داشتن گواهینامه
 4.  گواهی معتبر اشتغال به کار(فیش حقوقی حقوقی یا جواز كسب، اجاره نامه مغازه، نامه معرفی در سربرگ رسمی شركت با مهر و امضاء ، دفترچه تامین اجتماعی و…)
 5.  آدرس محل سکونت مشتری
 6.  یک فقره چک یا سفته به مبلغ خودرو کاملا معتبر
 7.  پرداخت کل مبلغ کرایه در زمان تحویل خودرو از طریق پرداخت نقدی و یا کارت های اعتباری.
 8.  پرداخت مبلغی به عنوان ودیعه نقدی که این رقم معمولا با توجه به نوع خودرو ی اجاره ای متفاوت می باشد. توجه داشته باشید مبلغ ودیعه نقدی در زمان عودت خودرو به مشتری بازگردانده می شود.

برای اجاره ی خودروی اتباع ایرانی مقیم خارج ، مشتری باید چه شرایطی داشته باشد و برای اجاره چه مدارکی باید به همراه داشته باشیم؟

 1. یکی از شرایط مهم برای اجاره ی ماشین در تهران بدون راننده دارا بودن حداقل سن 20 سال برای مشتری می باشد.
 2. فرد متقاضی باید دارای گواهینامه ی بین المللی معتبر با حداقل اعتبار زمانی 6 ماه باشد.
 3. یکی از نکاتی که در رانندگی اتباع مقیم خارج وجود دارد این است که با گواهینامه رانندگی محل سکونتشان می توانند به مدت 6 ماه از زمان ورود به ایران رانندگی کنند.
 4. همراه داشتن کپی کارت شناسایی معتبر
 5.  همراه داشتن کپی پاسپورت
 6. پرداخت کل مبلغ کرایه در زمان تحویل خودرو از طریق پرداخت نقدی و یا کارت های اعتباری معتبر
 7.  پرداخت مبلغی به عنوان ودیعه نقدی به عنوان بیعانه که این وجه با توجه به نوع خودرو های درخواستی متفاوت می باشد.
 8. توجه داشته باشید مبلغ ودیعه نقدی در زمان عودت خودرو به مشتری بازگردانده می شود .

 

 برای اجاره ی خودروی توریست های خارجی ، مشتری باید چه شرایطی داشته باشد و برای اجاره چه مدارکی باید به همراه داشته باشیم؟

 1. یکی از شرایط مهم برای اجاره ی خودروی بدون راننده دارا بودن حداقل سن 20 سال برای مشتری می باشد.
 2. همراه داشتن گواهینامه رانندگی معتببری که حداقل 6 ماه از اعتبار آن گذشته باشد.
 3. توجه داشته باشید افراد خارجی می توانند با گواهینامه رانندگی محل سکونت خود به مدت 6 ماه از زمان ورود به ایران خودرو اجاره کنند.
 4. همراه داشتن کپی پاسپورت و کلیه ی مدارک برای تضمین
 5. برای اجاره ی خودروی کارمندان و شاغلان دولتی ، مشتری باید چه شرایطی داشته باشد و برای اجاره چه مدارکی باید به همراه داشته باشیم؟
 6. ارائه و تحویل کارت شناسایی معتبر یا کارت شناسایی در محل کار
 7. ارائه و تحویل گواهی عادی اشتغال به کار از محل خدمت و یا مدارکی از این قبیل که اشتغال به کار را اثبات کند.
 8. ارائه و تحویل چک کارمندی به میزان 20% بیشتر از مبلغ قیمت روز خودرو

شرایط تحویل و عودت خودروی اجاره ای:

یکی از مهم ترین شرایطی که در بازگرداندن خودروی اجاره ای وجود دارد، تحویل خودرو به محل شرکت اجاره ی خودرو است. در غیر این صورت و در صورت تحویل خودرو به محل هایی به غیر از هزینه ترانسفرخودرو از محل توسط مشتری باید پرداخت گردد.
مشتری باید در زمان اجاره خودرو، محل تحویل و عودت خودرو را در شهر و محل مورد قید کند تا متصدی تحویل در محل مورد نظر مشتری خودرو را تحویل دهد.

شرایط پرداخت هزینه در اجاره خودرو بدون راننده :

شرایط پرداخت هزینه اجاره خودرو بدون راننده در ایران رنتینال به این صورت می باشد که پس از بستن قرارداد و تحویل خودرو ، کل مبلغ کرایه خودرو به همراه مبلغی به عنوان مبلغ ضمانت باتوجه به ارزش خودرو از مشتری دریافت می شود.
لازم ذکر است که تمامی مبلغ ضمانت پس از بازگرداندن خودرو به صورت کامل به مشتری برگردانده می شود. اما مقدار اندکی از این پول نزد شرکت رنتینال باقی خواهد ماند که پس از گذشت 15 روز و مشخص شدن وضعیت خلافی مابقی پول به مشتری برگردانده می شود.

شرایط پرداخت هزینه در اجاره خودرو با راننده :

برای پرداخت هزینه کرایه ماشین با راننده، در زمان رزرو % 10 از ارزش خودرو به عنوان ودیعه از مشتری دریافت خواهد شد و مابقی مبلغ کرایه نیز در حین سرویس کرایه خودرو تسویه می شود.